Oscary 2010: komu kibicuje Zbigniew Zamachowski


7 marca poznamy laureatów tegorocznych Oscarów. Zanim jednak członkowie Amerykańskiej Akademii Filmowej wybiorą zwycięzców, postanowiliśmy zapytać polskich ludzi filmu co sądzą o Oscarach, kto ich zdaniem ma największe szanse na statuetkę i komu kibicują.

Kirsten Dunst wyznała, że nie ma obaw przed współpracą z Larsem von Trierem. Matt Damon wyjawił, iż nie zamierza wcielić się ponownie w Jasona Bourne’a jeśli za kamerą filmu nie stanie Paul Greengrass. Ron Perlman zastąpi Mickeya Rourke w roli ojca Conana Barbarzyńcy.29 młodych skrzypków z dziesięciu państw zgłosiło się do 2. edycji Międzynarodowego Konkursu Skrzypcowego Toruń 2010. Selekcji uczestników dokona jury pod kierownictwem Wandy Wiłkomirskiej. W poniedziałek, 14 września, ukaże się nowy album Gus Gus. Dzieło nosi tytuł "24/7". Zbliża się koncert zespołu Papa Roach, który 27 września zagra w klubie Stodoła w Warszawie. Będzie do pierwsza wizyta Kalifornijczyków w Polsce.

11 listopada we wrocławskim klubie Firlej pojawi się zespół Dälek. Przed duetem wystąpi anonsowana już grupa Echoes of Yul oraz formacja Ddekombinacja, która właśnie potwierdziła udział w imprezie.

9 listopada ukaże się nowy album Robbiego Williamsa. Zestaw zatytułowany "Reality Killed The Video Star" poprzedza singel "Bodies". Lisa Niemi, wdowa po Patricku Swayze, ma przerwać milczenie sześć tygodni po tragicznej śmierci aktora, publicznie dzieląc swoją żałobę podczas Konferencji Kobiet, która odbędzie się 27 października w Kalifornii.

Grupa Atreyu promuje nową płytę grą, w której jej fani mogą zabijać nazi zombie. Krążek "Congregation of the Damned" do sprzedaży trafi 26 października. U gwiazdora Hollywood - Dennisa Hoppera zdiagnozowano raka prostaty. Stało się to zaledwie kilka tygodni po tym, jak opuścił on szpital, do którego trafił z silnymi objawami grypy. Po "Nie mogę Cię zapomnieć" w sieci pojawiły się kolejne numery Agnieszki Chylińskiej z jej nowej, tanecznej płyty "Modern Rocking" - "Niebo" i "Foch".Powstanie angielskojęzyczna wersja francuskiego kryminału "Les Liens Du Sang". Będzie to wspólny projekt Jamesa Graya, twórcy "Ślepego toru" i "Królow nocy" i Guillaume'a Caneta, reżysera "Nie mów nikomu". "Animated" - debiutancki album zwycięzców Coke Live Fresh Noise 2009 formacji We Call It A Sound ukaże się 27 kwietnia. W wieku 88 lat zmarł, po długiej walce z chorobą Alzheimera, gitarzysta jazzowy Herb Ellis.

Kompozycje Gershwina będą dokończone


Brian Wilson, założyciel grupy Beach Boys, pracuje nad swoim nowym albumem. Na krążku mają znaleźć się niedokończone kompozycje George'a Gershwina, które Wilson zamierza dopracować.

"Plastikowa planeta" w kanale Planete


25 czerwca kanał Planete wyemituje "Plastikową planetę", kontrowersyjny dokument Wernera Boote’a. Autor stawia w nim tezę, że globalne społeczeństwo jest całkowicie zależne od tworzyw sztucznych. Czy grozi nam utonięcie w morzu plastikowych śmieci?

Casting do ról w nowych filmach fabularnych z serii:" Prawdziwe historie"


Telewizja TVN zaprasza uzdolnionych aktorsko, otwartych, komunikatywnych, odważnych chłopców w wieku 13-15 lat do udziału w castingu do ról w nowych filmach fabularnych z serii:" Prawdziwe historie". Casting organizowany będzie w TVN w Krakowie przy ul. Płk. Dąbka 2, w budynku PZRI w dniu 9 marca 2010 w godzinach 10.00 - 19.00.

Album "Auschwitz - Co ja tu robię?" z fotografiami M. Grynberga


Album "Auschwitz - Co ja tu robię?" ze zdjęciami Mikołaja Grynberga ukazał się nakładem wydawnictwa Państwowego Muzeum Auschwitz-Birkenau oraz Fundacji na Rzecz Rozwoju i Promocji Sztuki Współczesnej Pauza - poinformował rzecznik muzeum Jarosław Mensfelt.

Nie wierzy, że ją pobił!


Chris Brown, który w lutym dotkliwie pobił Rihannę, nie wierzy w to, co się wydarzyło.